Стертість зубів

Існують два види стертості: фізіологічна та патологічна. Протягом життя зуби зазнають деяких змін. Якщо не говорити про захворювання у вигляді карієсу, ерозій, флюорозу тощо, вони ще можуть стиратися. Як правило, це зачіпає ріжучі краї і горби зубів. Фізіологічним даний процес називається тому, що це норма, і ніхто від цього не застрахований.

Але що найголовніше: при фізіологічній стертості не виникає ніяких супутніх проблем у вигляді зниження висоти нижньої третини обличчя, порушення жувальної функції і так далі.

А ось, судячи з назви, патологічна утертість – це вже не норма. При патологічній стертості процес розвивається в декілька разів швидше , ніж повинен . По-перше, цей вид стертості спочатку викликаний тим чи іншим патологічним станом. По-друге, сам по собі процес призводить до нових патологій. Причинами патологічної стертості зубів є : неправильний прикус, некоректно поставлені пломби, коронки та інші конструкції в порожнині рота та бруксизм ( скрегіт зубами).

Найчастіше причиною надлишкової стерстості зубів є саме патологічний прикус, при кому відбувається перегрузка тієї чи іншої групи зубів. Саме вони і схильні до найсильнішого стирання. При завищених пломбах або коронках виникає так званий гіперконтакт і так само відбувається перевантаження певних зубів.

Бруксизм – досить поширене захворювання, пов’язане з гіпертонусом жувальних м’язів. Найчастіше даний стан проявляється вночі, коли людина замість того, щоб розслабити мускулатуру, стискає зуби і скрипить ними. Основною причиною такого стану, як правило, є стрес.

Говорячи про лікування, слід зазначити, що фізіологічна стертість зубів не потребує ніяких лікувальних маніпуляцій. Якщо пацієнта,звісно, не турбує естетичний аспект і, що ще рідше, підвищена чутливість. У цьому випадку можна вирішити ці проблеми терапевтичним методом, за допомогою закриття дефектів пломбувальними матеріалами. Лікування ж патологічної стертості на пряму залежить від причин її виникнення. У першу чергу необхідно встановити початкову проблему.

А потім займатися естетикою.

Так само слід своєчасно усувати попередній стан і не чекати виникнення проблеми у вигляді патологічної стертості. Тобто обов’язково займатися профілактикою!