Як подолати страх перед стоматологом

Кожний з нас рано чи пізно повинен відвідати стоматолога. Але для багатьох людей, це пов'язано з величезним стресом. Ми постійно відкладаємо свій візит, знаходимо якісь відмовки, причини, то часу немає, то коштів недостатньо, не бажаючи зізнатися собі, що просто боїмося. Боїмося? А чого невідомо.

Звідки виникає цей страх перед лікуванням саме у стоматолога. Чому ми не боїмося відвідувати, наприклад терапевта? Є кілька причин, по яких люди бояться візиту до зубного лікаря:

- Страшні історії - чим ви старше, тим частіше вам доводиться чути страшні історії з галузі медицини. Страх потенційних проблем не дозволяє вам тверезо оцінити ситуацію. Адже ймовірність того, що з вами станеться те ж саме, мізерно мала, а от затягування візиту до лікаря навпаки може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям.

- Страх голки - хтось панічно боїться бормашини, комусь просто неприємний звук, який вона видає. Цей страх переслідує багатьох з дитячих років. Але подумайте, це дуже давно, коли ми ще були зовсім маленькими бормашина була велика і страшна. Технологічний прогрес зробив її практично безшумною, свердло маленьким, а процес безболісним.

- Страх перед невідомим - це особлива проблема, яка в першу чергу стосується маленьких дітей, які йдуть до зубного лікаря в перший раз або не пам'ятають свій перший візит в стоматологію. Але це також відноситься і до певної частці дорослих - у тому числі тих, у кого останній візит до лікаря був ще ... в дитинстві.

- Асоціація з попереднім невдалим досвідом. Якщо в останній візит викликав у вас болі, наприклад, вам вирвали зуб або було складне лікування, цілком імовірно, що ваші почуття з приводу наступного візиту будуть дуже негативними.

 

Як подолати страх?

Хоча для багатьох це здається неможливим, але впоратися зі стресом від нашого до лікаря візиту і подолати страх можна. Ось декілька простих порад, які вам допоможуть:

- Шукайте хорошого стоматолога. Ваш лікар не може бути вашим ворогом. Не бійтеся розповісти йому про свої страхи. Якщо ви визнаєте, що ви боїтеся лікування, хороший стоматолог професійно пояснить вам суть проведених процедур, які будуть використані інструменти і наскільки це безпечно.

- Знеболювання є однією з форм боротьби з болем під час лікування зубів. Існують різні методи місцевої анестезії, і для дуже складних процедур - загальна. Місцева анестезія знімає біль, і хворий не спить під час операції і краще відходить від наркозу.

- Зручний офіс. Комфортна обстановка кабінету і кімнати для очікування, приємні співробітники, лікування по запису, коли не доводиться довго чекати і нервувати - все це є важливим чинником подолання стресової ситуації походу до зубного лікаря. З іншого боку неприваблива шафа, обшарпана кушетка і велика черга в коридорі явно не сприяють настрою на позитивний результат лікування. Зараз крім муніципальних існує дуже багато платних стоматологічних кабінетів. Напевно ви зможете знайти стоматологію собі до душі.

- Терапія. Хоча багато людей здатні самостійно подолати свої страхи, але в деяких випадках може знадобитися допомога психолога. Психолог допоможе вам знайти причину страху і спільно його подолати.

- Позитивні емоції. Якщо ви ведете в лікарню свою дитину постарайтеся, щоб похід до зубного лікаря викликав у нього позитивні емоції. Розкажіть дитині, що будуть їй робити, що це не боляче і в нього будуть гарні зубки. Будьте спокійні і тверді не тільки зовні, але і внутрішньо, діти інтуїтивно відчувають страх батьків. Можна переключити увагу дитини на нову іграшку або щось що викликає в нього позитивні емоції. Пам'ятайте, всі ми родом з дитинства, і якщо ви навчите вашу дитину не боятися зубного лікаря, то в дорослому житті у неї не буде проблем з відвідуванням стоматології.

І наостанок подумайте про те, що в будь-якому випадку візит до лікаря необхідний і, відкладаючи його ви запускаєте проблему, а значить, можливо, знадобиться більш складне і дороге лікування зубів.